Tel: +420 722 792 851
  • Čeština
  • English

Informace

Druhý srpnový víkend propukne v Poličce legendární Skate´n´World!

Prestižní závod mistrovství světa ve slalomu na skateboardu konaný po čtyřech letech opět v Poličce bude spojením adrenalinového sportu a hudebního festivalu. Polička přivítá závodníky světové špičky ve slalomu na skateboardu, kteří vždy vytvoří neopakovatelnou atmosféru umocněnou útulností samotného města. Celá akce bude probíhat ve třech dnech od pátku 10. srpna do neděle 12.srpna a po celou dobu pro všechny návštěvníky zdarma. Pátek a sobotu pojedeme kousek za Poličkou, u Širokého Dolu, kde je ideální asfalt a můžeme čekat dost rychlé souboje tělo na tělo.

Sobota 5. srpna

V sobotu se vrátíme k novodobé historii poličského skejtu a pojedeme dva slalomy na Starohradské ulici (https://goo.gl/maps/hpfZFPNU3vB2), kde se jely závody v roce 2008. Začneme GIANT slalomem a pokračovat HYBRIDem, zda se pojede i H2H souboj v rámci hybrid slalomu se uvidí podle časových možností. Kopec pro giant a hybrid slalom je má krásný nový koberec, sice není tak rychlý jako například giantová lokace v roce 2016, nicméně o to hezčí svezení nabízí díky své šíři.

Neděle 6. srpna

Neděle bude tradičně netradiční. Tradičně pojedeme TIGHT slalom a netradičně opustíme nábřeží, jelikož se v Poličce spokojíme jenom s tím nejlepším a asfalt už holt není co bývával. Tudíž nedělní klání se bude konat na ulici Husova (https://goo.gl/maps/T5DdQaGkLmx). Pro závodníky to znamená opět krásný, nový, slaďoučký asfaltíček a pro diváky nové chodníky a sem tam i ten nějaký stín. Tight slalom pojedeme kvalifikace a pak si to dáme hlava nehlava! (Head to Head)

Fotografie trati

Časový plán

5. srpna - sobota
8.30 Registrace a trénink TEENS, JUNIORS, WOMEN, OPEN
10.00 Konec registrace & Start GIANT slalom TEENS, JUNIORS, WOMEN, OPEN
12.30 Přestavba a start trenink GIANT slalom KIDS
13.00 Závod GIANT slalom KIDS
13.30 trénink HYBRID slalom (paralel)
14.30 start HYBRID slalom
Poté případně Head to Head a letmý kilometr
6. srpna - neděle
10.00 Trénink
11.00 Kvalifikace TIGHT slalom (paralel)
12.00 Head to Head TIGHT slalom
cca 15.30 vyhlášení celkových vítězů